Wyświetlanie 1–48 z 146 wyników

NASZYJNIKI

Naszyjnik to dodatek ceniony przez wiele kobiet i nieodzowny element każdej stylizacji. Dobrze dobrany naszyjnik spełni swoją funkcję zdobiąc kobiecą szyję i dopełniając kreację. Jest wiele modeli naszyjników, które posiadają swoje konkretne nazwy.

RODZAJE NASZYJNIKÓW

Kolia lub obroża to bardzo krótki naszyjnik, który nosimy przy samej szyi. Zazwyczaj nie jest dłuższy niż 35 centymetrów. Natomiast obroża to pewnego rodzaju kolia, lecz wykonana z bardziej sztywnych elementów. Często kolie są ozdobione pięknymi kamieniami szlachetnymi lub perłami i najczęściej wybierane są na większe wyjścia. Polecane są osobom o długich i smukłych szyjach. Choker to bardzo krótki naszyjnik, który przylega do szyi lub leży bardzo blisko niej. Wykonane z łańcuszka, koronki, tasiemki, sznurka lub rzemienia. Często zdobione zawieszkami lub kamieniami. Chokery są subtelne i mniej wyraziste niż kolie. Princess to najbardziej popularny rodzaj naszyjnika. Długość waha się od 43 do 50 centymetrów. Jest to optymalna długość, która nadaje się do każdej stylizacji. Dłuższym naszyjnikiem, skupiającym na sobie wzrok jest matinee. Jego długość to 50-65 cm. Idealny do większych dekoltów lub całkowicie zabudowanych swetrów lub golfów. Opera, jak nazwa wskazuje to naszyjnik elegancki odpowiedni na formalne wyjścia. Jego długość to 75-90 cm i sięga poniżej dolnej linii biustu. Można go również owinąć dwa razy wokół szyi tworząc przy tym podwójny naszyjnik princess. Świetnie sprawdzają się kobietom o dużym biuście i okrągłej twarzy. Sznur to najdłuższy rodzaj naszyjnika. Jego długość przekracza 120 cm. Można go nosić na dwa sposoby, puszczony jako jeden łańcuszek lub owinięty kilkakrotnie wokół szyi. Pasuje zarówno na eleganckie wyjścia jak i do swobodnych stylizacji W biżuterii znajdziemy również inne, mniej popularne rodzaje naszyjników srebrnych. Jednym z nich jest sautoir, popularny naszyjnik w latach dwudziestych XX wieku. Składał się ze sznura kamieni lub długiego łańcuszka zakończonego chwostem czy zawieszką. Kolejnym rodzajem jest sekretnik, czyli łańcuszek zakończony medalionem, który można otworzyć i schować w nim zdjęcie lub niewielką, wyjątkową pamiątkę.

TRENDY

Od kilku sezonów królują zdecydowanie delikatne naszyjniki. Zdecydowanym top of the top są celebrytki. Naszyjnik celebrytka to połączenie cienkiego wręcz niezauważalnego łańcuszka, najczęściej typu ankier i niewielkiej zawieszki umocowanej na stałe. Najczęściej wybieranymi modelami są celebrytki ze znakiem nieskończoności, sercem, krzyżem lub koniczynką. Nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają błyskotki, dlatego coraz częściej sięgają po naszyjniki z cyrkoniami. Biżuteria Tyborowski poleca szczególnie te modele w których umiejscowiono kilka niewielkich cyrkonii co nadaje naszyjnikom wyrazistości. Dla bardziej odważnych kobiet znajdą się również naszyjniki w których zawieszki są w całości wysadzane cyrkoniami. Dla miłośniczek zwierząt, powstała kolekcja Origami. Charakteryzuje się tym że wszystkie zawieszki zachwycają nowoczesnością i oryginalnymi rysami geometrycznymi. Ostatnim must have jest naszyjnik typu krawat. Kolekcja Endless to połączenie znaku nieskończoności oraz przewleczonego przez nią łańcuszka zakończonego blaszką w wybranym kształcie. Naszyjnik krawat różni się od celebrytki tym, że jego długość jest regulowana za pomocą łańcuszka przewleczonego przez zawieszkę. Naszyjniki te pięknie wyglądają do głębokich dekoltów lub zabudowanych golfów.

SYMBOLE

Biżuteria srebrna stała się sposobem na eksponowanie filozofii życiowej, poglądów czy też uczuć. To właśnie za pomocą symboli używanych każdego dnia chcemy wyrazić siebie, swoje poglądy i wartości. Biżuteria Tyborowski wychodzi naprzeciw i w swojej ofercie posiada wiele produktów, które mogą stać się ważnym talizmanem. Idealnym przykładem jest celebrytka ze znakiem nieskończoności oznaczająca trwałość i wieczność, czy też celebrytka koniczynka, która podarowana bliskiej osobie symbolizuje szczęście. Nie zapominajmy o ponadczasowym naszyjniku z sercem, który podarowany drugiej połówce czy też mamie lub siostrze oznacza wyjątkowe uczucie i miłość. Natomiast celebrytka skrzydło będzie symbolem wolności, swobody i spełniania marzeń. Warto podarować ją osobie, która potrzebuje odwagi i powodu do działania.

JAK NAJLEPIEJ DOBRAĆ DŁUGOŚĆ NASZYJNIKA?

Jak najlepiej dobrać długość naszyjnika? Nic prostszego, ponieważ Biżuteria Tyborowski przy każdym produkcie załącza opis podając wszelkie parametry. Dodatkowo wychodzimy na przeciw klientom i większość naszyjników posiada kilka centymetrów dodatkowego łańcuszka, dzięki któremu możemy regulować długość. Zapięcia dobierane do naszyjników to najczęściej karabińczyk, czyli najbardziej popularne zapięcie jubilerskie lub federing, który swoim kształtem przypomina oponkę. Zapięcia są solidne i nie ma ryzyka samoistnego odpięcia się naszyjnika. Przed wysyłką każde zapięcie jest dokładnie sprawdzane przez naszych pracowników.