Blog

Skrzydła Anioła – Znaczenie w biżuterii

Skrzydła Anioła - Znaczenie w biżuterii

Skrzydła to bardzo lubiany i popularny motyw w biżuterii. Nie dość, że przepięknie się prezentuje to ma niezwykłe znaczenie. Symbolikę skrzydeł możemy znaleźć już w mitologii greckiej i rzymskiej. Atrybutem Nike – bogini zwycięstwa i siły były właśnie skrzydła. Była ona przedstawiana jako młoda kobieta ze skrzydłami i gałązką oliwną. W religii chrześcijańskiej skrzydła anioła były symbolem ochrony przed złem. Kupując biżuterię zastanówmy się jakie ma mieć ona znaczenie i co chcemy nią wyrazić. Biżuteria nie jest już tylko piękną ozdobą, jej zadaniem jest wyrażenie naszych uczuć, wartości i przekonań. Swoją uwagę powinniśmy skupić nie tylko z jakiego kruszca została wykonana, lecz jaką niesie ze sobą symbolikę.

ZNACZENIE SKRZYDŁA ANIOŁA

Skrzydła anioła symbolizują przede wszystkim wolność, swobodę, lekkość oraz realizację marzeń i zwycięstwo. Nic dziwnego, że jest to jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych motywów w biżuterii. Dodatkowo biżuteria ze skrzydłami anioła podarowana bliskiej osobie może oznaczać, że chcemy ją otoczyć ochroną, troską oraz opieką. Nie bez powodu mówi się, że “bierzmy kogoś pod swoje skrzydła”.

BIŻUTERIA SKRZYDŁA ANIOŁA

Skrzydła anioła w postaci kolczyków czy celebrytek świetnie sprawdzą się dla każdej kobiety na wiele okazji, zarówno tych formalnych jak i tych mniej oficjalnych. Są one uniwersalne, a zarazem bardzo szykowne.W swojej ofercie prezentujemy wiele modeli z udziałem skrzydeł anioła. Bestsellerem jest komplet w którego skład wchodzi bransoletka celebrytka, naszyjnik celebrytka oraz kolczyki skrzydła anioła. Połączenie delikatnego łańcuszka typu ankier oraz ażurowego skrzydła zachwyca wiele kobiet. Dodatkowo skrzydło zostało wzbogacone maleńkimi cyrkoniami co nadaje biżuterii wyrazistości oraz elegancji. Oczywiście każdy element kompletu możemy zakupić osobno.
Skrzydła to najmodniejsza biżuteria ostatnich sezonów. Strzałem w dziesiątkę okazał się również komplet biżuteryjny z dodatkiem czarnej emalii. Kobiety wprost pokochały jej subtelność oraz minimalizm. Dla osób, które preferują bardziej okazałą biżuterię proponujemy bransoletkę linkę ze skrzydełkiem, kolczyki skrzydła zawieszone na angielskim zapięciu lub kolczyki koła ze skrzydełkiem. Dla dzieci również znajdzie się kilka modeli kolczyków sztyftów z tym cudownym motywem.

NIEKOŃCZĄCA SIĘ POPULARNOŚĆ SKRZYDŁA ANIOŁA

Mimo popularności skrzydeł, nadal cieszą się ogromnym powodzeniem wśród kobiet. Biżuteria ze skrzydłami anioła nigdy nie wyjdzie z mody. Cudownie wygląda w wersji srebrnej jak i pozłacanej. Podaruj ją osobie, którą zachwyci nie tylko jej piękno, ale również głęboka symbolika. Niech będzie amuletem dającym bezpieczeństwo, chroniącym nas przed złymi bodźcami i emocjami.